Sportjunkie's Blog

Barcelona – Numancia, scor 4-1

Posted on: 28/01/2009

Stadionul Nou Camp a fost arhiplin la duelul dintre Barcelona si Numancia. La inceputul partidei s-a tinut un moment de reculegere in memoria celor 4 copii decedati dupa prabusirea acoperisului unei salii de sport. Dupa 0-0 la pauza, Barcelona s-a dezlantuit. Plecat de la limita offside-ului, Dani Alves s-a distrat cu fundasii Numanciei si i-a pasat defensiv lui Messi. In minutul 52, mingea trimisa excelent de Iniesta a ajuns la Samuel Eto’o si scorul a devenit 2 la 0 pentru Barcelona. Lovitura libera executata perfect de Jose Barkero I-a facut pe oaspeti sa spere intr-o remiza, dar Henry a refacut avantajul de doua goluri. cu 15 minute inainte de final, cuplul Eto’o – Messi a facut ravagii in defensiva Numanciei, iar argentinianul a stabilit scorul final, 4 la1 pentru Barcelona